loading...
varzesh1.ir.::.فوتبال :: ورزش1 :: sport
محمد بازدید : 69 پنجشنبه 19 مرداد 1391 نظرات (2)

صعود دو پله اي ايران در رنکينگ فيفا

تيم ملي ايران در تازه‌ترين رده‌بندي فدراسيون جهاني فوتبال با دو پله صعود در مکان چهل و هشتم جهان قرار گرفت.

در رده‌بندي ماه اوت فيفا تيم ملي ايران با 590 امتياز بعد از تيم‌هاي ژاپن، استراليا و کره جنوبي در جايگاه چهارم آسيا قرار دارد.

در رده‌بندي کلي هم اسپانيا  با 1605 امتياز همچنان برترين تيم فوتبال جهان باقي ماند. آلمان با 1474 امتياز در جايگاه دوم و انگليس با 1294 امتياز و يک پله صعود جاي اوروگوئه را در رده سوم گرفت.

رده‌بندي 10 تيم برتر جهان در ماه اوت به شرح زير است:

1ـ اسپانيا، 1605 امتياز

2ـ آلمان، 1474 امتياز

3ـ انگليس، 1294 امتياز

4-اوروگوئه، 1236 امتياز

5ـ پرتغال، 1213 امتياز

6ـ ايتاليا، 1192 امتياز

7ـ آرژانتين، 1098 امتياز

8ـ هلند، 1053 امتياز

9ـ کرواسي، 1050 امتياز

10ـ دانمارک، 1017 امتياز

محمد بازدید : 76 پنجشنبه 19 مرداد 1391 نظرات (0)

محمد بنا: ايمان داشتم قهرمان المپيک مي‌شويم

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي ايران گفت: شايد خيلي‌ها فکر نمي‌کردند ما بتوانيم با 3 مدال طلا قهرمان المپيک شويم، اما من ايمان داشتم که اين اتفاق رخ مي‌دهد.

محمد بنا درباره کسب نتايج درخشان اين تيم در المپيک گفت: شايد خيلي‌ها فکر نمي‌کردند بتوانيم با 3 مدال طلا و با اقتدار قهرمان المپيک شويم، اما من که از شرايط تيم آگاه بودم به اين موضوع ايمان داشتم.

وي در پاسخ به اين سؤال که با توجه به شرايط داوري که در مسابقه عبدولي رخ داد، آيا فکر مي‌کرد قاسم رضايي به مدال طلا برسد، گفت: اگر اينجا بوديد و شرايط رضايي را مي‌ديديد متوجه مي‌شديد که مي‌توند طلا بگيرد يا نه، تمام وجودش هوشياري، اقتدار و انگيزه بود. حتي مربيان خارجي در اينجا هم مي‌گفتند که او نمي‌تواند طلا بگيرد، اما من ايمان داشتم.

* ديگر چيزي از خدا نمي‌خواهم

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي درباره اينکه ديگر به دنبال چه چيزي است، گفت: هر چيزي که از خدا مي‌خواستم به من داده است و ديگر چيزي نمي‌خواهم. ظرفم پر شده است و تنها نياز به آرامش دارم تا به زندگي شخصي‌ام برسم.

* انتظار خودم بيشتر از اينها بود

محمد بنا درباره اينکه پيش بيني شخصي‌اش قبل از المپيک چه تعداد مدال براي تيمش بود، گفت: انتظار خودم خيلي بيشتر از اينها بود و براي 3 کشتي ديگر هم مدال کنار گذاشته بودم. قبل از سفر به لندن هم اين موضوع را گفته بودم که هر 6 کشتي‌گير ما شانس مدال دارند. همه فکر مي‌کردند که من دنبال حداقل هستم، اما خودم مي‌دانستم که چکار کردم و چه نتيجه‌اي بايد بگيرم؛ همواره دنبال بيشترين بودم.

* به کشتي‌گيراني که مدال نگرفتند بايد بيشتر توجه کنيم

وي در پاسخ به اين سؤال که کدام مدال بيشتر از همه به دلش چسبيد، گفت: يکي بيشتر از ديگري برايم ارزشمند بود، حتي کشتي‌گيراني که مدال نگرفتند خوب بودند، براي من هيچ فرقي نمي‌کند، بايد به کشتي‌گيراني توجه کنيد که موفق به کسب مدال نشدند توجه من بيشتر به بچه‌هايي است که مدال نگرفتند، از نظر تيمي قهرمان المپيک شديم پس بايد به همه توجه شود. اين موفقيت حاصل يک کار تيمي بود و قرار نيست تنها به مدال آوران توجه کنيم.

* نتيجه رويايي را در المپيک رقم زديم

محمد بنا درباره اينکه المپيک لندن را چطور ارزيابي مي‌کند، گفت: 3 نقطه ناراحت ‌کننده داشتيم که اخلاقي، عبدولي و باباجان‌زاده مدال نگرفتند و سه نقطه درخشان 3 طلا گرفتند. درست است کشتي رشته‌اي انفرادي است، اما موفق شديم با قهرماني تيم فرنگي نتيجه رويايي را در المپيک رقم بزنيم؛ واقعا خوشحالم.

اگر بخواهيد المپيک را در يک کلمه توصيف کنيد چه مي‌گوييد، محمد بنا در پاسخ به اين سؤال گفت: سقف آرزوها.

وي ادامه داد: از تمام مردم تشکر مي‌کنم که در اين شب‌ها ما را دعا کردند هيچ چيزي بيشتر از اينکه در ورزش افتخار کسب کنيم مردم ما را خوشحال نمي‌‌کند و خوشحالم که مردم خوشحال شدند.

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي درباره اينکه آيا در ديدار عبدولي ناداوري صورت گرفت، عنوان کرد: مارتينتي اعلام کرد داوران اين ديدار را محروم خواهد کرد. وقتي رئيس فدراسيون جهاني اين موضوع را اعلام مي‌کند يعني قضاوت اشتباه بوده است. اگر مردم من را قبول دارند، مي‌گويم که کشتي طوري چيده شده بود که کره طلا بگيرد و فرانسه هم به مدال برسد؛ ايران هم نبايد در اين وزن مدال بگيرد.

* مي‌خواستند مي‌توانستند بيشتر از اين هم اعمال نفوذ کنند

بنا افزود: مدال‌ها را خودمان گرفتيم اما به بعضي‌ها دادند اگر هم مي‌خواستند مي‌توانستند بيشتر از اين هم اعمال نفوذ کنند، اما اگر کشتي‌گيران ما آمادگي نداشتند، موفق نمي‌شدند.

وي تصريح کرد: در فينال کشتي سوريان با کشتي‌گير آذربايجاني رئيس جمهور اين کشور هم حضور داشت، اگر داور مي‌توانست اعمال نفوذ نمي‌کرد، مارتينتي هم حتي از مدال سوريان زياد خوشحال نبود. در هر صورت آذربايجان يکي از حاميان مالي اصلي فيلا است.

* کار من ديگر با کشتي تمام شده است

توقعات از کشتي فرنگي با اين نتايج بسيار بالاتر از قبل رفته است. محمد بنا در اين باره گفت: اين ديگر به من مربوط نيست. زماني‌که مي‌خواستيم در المپيک شرکت کنيم بر عهده من بود؛ کار من ديگر با کشتي تمام شده است. خسته شده‌ام و مي‌خواهم به زندگي شخصي‌ام برسم.

محمد بازدید : 77 پنجشنبه 19 مرداد 1391 نظرات (0)

حذف روزبهاني و بسته شدن پرونده بوکس ايران

بوکسور وزن 81 - کيلوگرم تيم ملي ايران با شکست مقابل حريف قزاقستاني از صعود به مرحله نيمه نهايي بازماند.

احسان روزبهاني بوکسور تيم ملي ايران در وزن 81-کيلوگرم در مرحله يک چهارم نهايي به مصاف "آديلبک نيازمبيتوف" بوکسور تيم ملي قزاقستان رفت. روزبهاني در راند اول با نتيجه 4 بر3 بازي را واگذار کرد و در راند دوم نيز با نتيجه 5بر4 مغلوب شد.

وي در راند سوم نيز 4 بر 3 شکست خورد و در مجموع 13 بر 10مغلوب شد و به کار خود پايان داد.

روزبهاني در نخستين بازي خود به مصاف "واله رامانروي" که در مجموع با نتيجه 12 بر 10 به برتري رسيد و به دور دوم صعود کرد.

وي در دومين بازي خود به مصاف "بهرام مظفر" بوکسور تيم ملي ترکيه رفت که در پايان با نتيجه 18 بر 12 پيروز شد تا به مرحله يک چهارم نهايي صعود کند.

محمد بازدید : 110 پنجشنبه 19 مرداد 1391 نظرات (0)

اعلام برنامه جديد ليگ برتر از هفته پنجم تا هفتم

سازمان ليگ برتر برنامه جديد رقابتهاي ليگ فوتبال از هفته پنجم تا هفتم را اعلام کرد.

به گزارش فارس ،برنامه هفته پنجم تا هفته هفتم ليگ برتر فوتبال به شرح زير است:

*هفته پنجم: جمعه 27/5/91

فولاد خوزستان – مس کرمان - ساعت 22 – تختي اهواز

صباي قم – مقاومت شهيد سپاسي – ساعت 22 – يادگار امام (ره) – قم

آلومينيوم هرمزگان – راه آهن – ساعت 22 – بندرعباس- هرمزگان

فولاد مبارکه – سايپا - ساعت 22 – فولاد شهر اصفهان

نفت تهران – پيکان - ساعت 22 – دستگردي تهران

يکشنبه 29/5/91

استقلال – ملوان – ساعت 21:30 – آزادي تهران

داماش – پرسپوليس – ساعت 19:10 – شهيد عضدي رشت

گهر درود – ذوب آهن – ساعت19:10– انقلاب-کرج

تراکتورسازي – نفت آبادان– ساعت 19:40 – يادگار امام (ره) – تبريز

*هفته ششم : پنجشنبه 2/6/91

راه آهن – فولاد خوزستان – ساعت 10/19 – اکباتان تهران

مقاومت شهيد سپاسي – گهر درود – ساعت 18:45 – دستغيب-شيراز

سايپا – آلومينيوم هرمزگان – ساعت 10/19 – انقلاب کرج

پيکان – فولاد مبارکه – ساعت 10/19 – تختي تهران

جمعه 3/6/91

ملوان – نفت تهران – ساعت 15/19 – تختي انزلي

ذوب آهن – تراکتورسازي – ساعت 19 – فولادشهر اصفهان

مس کرمان – داماش – ساعت 35/18 – امام علي کرمان

پرسپوليس – استقلال – ساعت 10/19 – آزادي تهران

نفت آبادان – صباي قم – ساعت 15/20 – تختي آبادان

* هفته هفتم: سه شنبه 7/6/91

استقلال – پيکان – ساعت 20 – آزادي تهران

سايپا – راه آهن – ساعت 19 – انقلاب کرج

چهارشنبه 8/6/91

تراکتورسازي – صباي قم – ساعت 20/19 – يادگار امام (ره) تبريز

گهردرود – نفت آبادان – ساعت 19 – انقلاب-کرج

داماش – ملوان – ساعت 00/19 – شهيد عضدي رشت

فولاد خوزستان – پرسپوليس – ساعت 19 – تختي اهواز

فولاد مبارکه – مقاومت شهيد سپاسي – ساعت 19 – فولادشهر اصفهان

آلومينيوم هرمزگان – مس کرمان – ساعت 30/19 – بندرعباس-هرمزگان

نفت تهران – ذوب آهن – ساعت 19 -دستگردي تهران

محمد بازدید : 89 دوشنبه 16 مرداد 1391 نظرات (0)

اخلاقي از دور مسابقات کشتي فرنگي کنار رفت

با شکست هرناندز کوبايي در مرحله نيمه‌نهايي، حبيب اخلاقي از دور مسابقات کشتي فرنگي کنار رفت.

پس از شکست پابلو شوري هرناندز کوبايي در مرحله نيمه‌نهايي رقابت‌هاي وزن 84 کيلوگرم کشتي فرنگي، حبيب‌الله اخلاقي نماينده کشورمان نيز از دور رقابت‌‌هاي اين وزن کنار رفت.

اخلاقي در ديدار نخست خود مقابل اين حريف عنوان‌دار کوبايي شکست خورده و براي حضور در گروه شانس مجدد نيازمند حضور اين کوبايي در فينال بود.

محمد بازدید : 70 دوشنبه 16 مرداد 1391 نظرات (0)

نوروزي فيناليست شد

نماينده وزن 60 کيلوگرم کشتي فرنگي کشورمان با پيروزي مقابل فرنگي‌کار ژاپني در مرحله ‌نيمه‌نهايي بازي‌هاي المپيک، فيناليست شد.

در ادامه رقابت‌هاي کشتي فرنگي المپيک لندن، در وزن 60 کيلو اميد نوروزي پس از پيروزي در دورهاي اول، دوم و سوم، در مرحله نيمه‌نهايي از سد ماتسوموتو از ژاپن گذشت و به ديدار نهايي راه يافت.

نماينده کشورمان که در دور نخست مقابل جيانگ شنگ، نفر پنجم بازي‌هاي المپيک 2008 پکن از چين به پيروزي رسيده بود در دور دوم هم برابر آنگلوف، نفر سوم جهاني 2011 از بلغارستان به برتري رسيد. نوروزي در دور سوم و مرحله يک‌چهارم نهايي هم علمت کبيسپايف، دارنده 2 مدال قهرماني جهان (نقره 2011 و برنز 2010) از قزاقستان که عنوان اول مسابقات قهرماني آسيا در سال 2011 را هم يدک مي‌کشد را شکست داد.

نوروزي در نيمه‌نهايي هم در 2 تايم و با نتايج (يک بر صفر) و (يک بر صفر) ماتسوموتو از ژاپن را شکست داد و فيناليست شد.

بدين ترتيب مدال نقره اميد نوروزي قطعي شد و براي مدال طلا بايد به مصاف ريواز لاشخي از گرجستان برود.

پيش از اين حميد سوريان در وزن 55 کيلوگرم نخستين مدال طلاي تاريخ کشتي فرنگي را براي ايران به ارمغان آورده بود.

محمد بازدید : 80 دوشنبه 16 مرداد 1391 نظرات (0)

حدادي به فينال پرتاب ديسک صعود کرد

رکورددار پرتاب ديسک ايران و آسيا به فينال المپيک 2012 لندن راه يافت.

احسان حدادي امروز در مرحله مقدماتي پرتاب ديسک المپيک 2012 لندن موفق شد با پرتابي به طول 65 متر و 19 سانتي متر راهي فينال شود.

پرتاب گراني که بالاي 65 متر پرتاب کنند،‌ راهي فينال مي شوند.

مسابقات فينال فردا برگزار خواهد شد.

محمد بازدید : 70 دوشنبه 16 مرداد 1391 نظرات (0)

عاشوري از مربيگري پرسپوليس استعفا کرد

مربي تيم فوتبال پرسپوليس ظهر امروز (دوشنبه) از سمت خود در کادر فني سرخپوشان استعفا کرد.

به گزارش سايت باشگاه پرسپوليس، محسن عاشوري گفت: با توجه به مشکلات شخصي، از سمت خودم در کادر فني پرسپوليس کناره گيري کردم اما براي اين تيم آرزوي موفقيت دارم و اميدوارم بازيکنان پرسپوليس بتوانند در بازي هاي آتي با کسب نتايج مطلوب دل هواداران را شاد کنند.

محمد بازدید : 81 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

کاشاني مشاور رويانيان در پرسپوليس شد

پيشکسوت پرسپوليس به عنوان مشاور مديرعامل اين باشگاه در امور اجرايي و فني انتخاب شد.

به نقل از سايت باشگاه پرسپوليس، مدير عامل باشگاه پرسپوليس طي حکمي جعفر کاشاني، پيشکسوت اين باشگاه را به عنوان مشاور عالي مدير عامل در امور اجرايي و فني منصوب کرد.

جعفر کاشاني که از بنيانگذاران و بزرگان پرسپوليس به حساب مي‌آيد در دهه پنجاه کاپيتان تيم پرسپوليس بود و طي سال هاي گذشته به عنوان رئيس سازمان فوتبال و عضو هيئت مديره باشگاه پرسپوليس و سابقه فعاليت داشته و در مقطعي نيز عضو هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال بوده است.

متن حکم محمد رويانيان به شرح زير است:

جناب آقاي جعفر کاشاني

پيشکسوت عزيز و گرانقدر باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس

با عنايت به تعهد، تخصص و تجارب جنابعالي بدينوسيله شما را به عنوان مشاور عالي مدير عامل در امور اجرايي و فني باشگاه و تيم هاي فوتبال بزرگسالان و پايه پرسپوليس منصوب مي نمايم.

اميد است از تجربيات گرانبها و تخصص شما که از بزرگان اين باشگاه مردمي و پرطرفدار هستيد بهره مند شده و گام هاي بلندي در راستاي توسعه و پيشرفت امور باشگاه و تيم هاي فوتبال پرسپوليس برداريم.

از خداوند بزرگ در اين مسئوليت مهم برايتان موفقيت و سربلندي را آرزومندم.

محمد رويانيان

مدير عامل باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس

محمد بازدید : 72 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

گروه‌بندي ليگ دسته اول فوتبال مشخص شد

قرعه کشي رقابت‌هاي ليگ دسته اول کشور برگزار شد و تيم ها در دو گروه چهارده تيمي تقسيم شدند.

به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال،‌ مراسم قرعه کشي ليگ دسته اول فوتبال برگزار شد که 28 تيم حاضر در 2 گروه تقسيم شدند.

گروه بندي به شرح زير است:

*گروه اول:

گسترش فولاد تبريز، پاس نوين همدان، مس سرچشمه کرمان، ابومسلم مشهد، شهرداري اراک، داماش ايرانيان، نفت مسجد سليمان، استقلال اهواز، تربيت آهن بافق يزد، گل گهر سيرجان، نساجي مازندران، شاهين بوشهر، ماشين سازي تبريز و اتکاي گستان

*گروه دوم:

پاس همدان، ‌شهرداري ياسوج، راهيان کرمانشاه، مس رفسنجان، کاوه تهران، نيروي زميني تهران، صنعتي خوزستان، ملي حفاري اهواز، برق شيراز، فولاد يزد، ايرانجوان بوشهر، شهرداري تبريز، سايپاي شمال و شهرداري بندرعباس

محمد بازدید : 69 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

جريمه براي مربياني که به نشست خبري نمي‌آيند

براساس دستور العمل جديد سازمان ليگ حرفه اي فوتبال ايران مربيان محروم حق هيچ گونه ارتباطي با نيمکت تيم‌هايشان را ندارند.

به نقل از سايت سازمان ليگ حرفه اي، سازمان ليگ در نامه اي به باشگاه ها و هيئت هاي فوتبال ليگ برتري قوانين مربوط به حضور مربيان در نشست هاي خبري را ابلاغ کرد. بر اين اساس سرمربياني که بدون دليل موجه در نشست هاي خبري قبل و پس از پايان بازي شرکت نکنند مطابق بند 54 قوانين باشگاهي کنفدراسيون فوتبال آسيا و ماده 25 آئين نامه انضباطي فدراسيون فوتبال جريمه خواهند شد.

فرد متخلف همچنين بايد در مدت 30 روز مبلغ جريمه را شخصا به حساب فدراسيون واريز و فيش را ارايه کند در غير اين صورت از حضورش در مسابقات جلوگيري به عمل مي آيد. سرمربيان محروم هم بايد در نشست هاي خبري قبل و بعد از مسابقه حاضر شوند.

در نامه سازمان ليگ به باشگاه ها و هيئت هاي فوتبال تاکيد شده آن دسته از بازيکنان و مربياني که در محوطه غيرمجاز با خبرنگاران رسانه هاي گروهي مصاحبه کنند نيز جريمه مي شوند. منطقه مجاز منطقه ميکس زون است که توسط شرکت تبليغاتي تعيين شده (از رختکن تيم تا اتوبوس پارک شده) است و بازيکنان بايد از اين منطقه عبور کنند البته مصاحبه با رسانه ها اختياري است. مربيان تيم ها نيز فقط در منطقه ميکس زون حق مصاحبه با رسانه ها را دارند.

در نامه سازمان ليگ به باشگاه ها و هيئت هاي فوتبال ليگ برتري تاکيد شده که مربيان محروم حق برقراري هيچ گونه ارتباطي با نيمکت تيم شان را از طريق تلفن همراه، لپ تاپ و وسايل الکترونيکي و بي سيم را ندارند و در صورت گزارش نماينده سازمان ليگ پرونده وي به کميته انضباطي ارسال مي شود.

محمد بازدید : 60 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

ادامه رقابت هاي هفته چهارم ليگ برتر فوتبال

هفته چهارم ليگ برتر فوتبال فردا شب با برگزاري 8 ديدار به پايان مي‌رسد و در يکي از مهم‌ترين مسابقات استقلال ميهمان مس کرمان خواهد بود.

هفته چهارم ليگ برتر فوتبال که امشب (يکشنبه) با بازي پرسپوليس و صباي قم در ورزشگاه آزادي آغاز مي‌شود، فردا با 8 ديدار ديگر به پايان مي‌رسد.

نگاهي به مسابقات فردا شب مي‌اندازيم.

* سايپا - داماش گيلان؛ دومين خودروساز مقابل داماش

سايپا هفته گذشته برابر فولاد اولين باختش را تجربه کرد تا با 4 امتياز در رده دوازدهم جدول قرار بگيرد. حريف اين هفته نارنجي‌پوشان تيم متحول شده داماش است که پيکان را 5 بر 3 شکست داده و اکنون با دومين خودروساز ليگ مواجه مي‌شود. سايپا خيلي نمي‌تواند روي امتياز ميزباني و تماشاگرانش حساب کند و شايد داماش به اندازه سايپا در ورزشگاه انقلاب کرج تماشاگر داشته باشد. از نظر فني انتظار يک بازي زيبا از دو تيم مي‌رود زيرا هر دو براي برد به ميدان مي‌آيند.

* نفت آبادان - نفت تهران؛ دربي نفتي در برزيل!

اگر چه برخي آباداني‌ها معتقدند برزيل هم تکه‌اي از خاک آبادان است و اين شهر فوتباليست‌هاي تکنيکي فراواني دارد اما در ليگ دوازدهم نفت با يک امتياز در رده چهاردهم است و تيم هم خانواده آن يعني نفت تهران با 5 امتياز نهم است. بايد ديد نبرد برزيل ايران با نفت تهران چه نتيجه‌اي خواهد داشت و آيا کاستا مي‌تواند اولين برد اين فصل را به دست بياورد و تماشاگران دوآتشه آباداني را راضي به خانه‌هايشان بفرستد يا منصور ابراهيم‌زاده در گرماي آبادان براي مسئولان باشگاهش امتياز سوغاتي مي‌آورد.

* آلومينيوم هرمزگان - فولاد خوزستان؛ دربي جنوب

آلومينيوم تاکنون بردي در ليگ برتر نداشته و اکبر ميثاقيان مثل هميشه تيمش را براي نباختن به ميدان مي‌فرستد و نتيجه اين تفکر هم دو مساوي بوده است. اين بار حريف آلومينيوم، فولاد است که هفته گذشته اولين بردش را مقابل سايپا به دست آورد و حسين فرکي برخلاف ميثاقيان براي پيروزي بازي مي‌کند. دربي جنوب مي‌تواند ديدني باشد و حساسيت زيادي براي تماشاگران هرمزگان و اهواز خواهد داشت.

* ملوان انزلي - فجرسپاسي؛ نبرد براي صدرنشيني

دو تيم در اين فصل باختي نداشته‌اند. فجر با سه پيروزي متوالي صدرنشين ليگ است تيمي که البته مربي‌اش مي‌گويد هدفش سقوط نکردن است. ملوان در اين فصل هنوز در خانه بردي نداشته و مي‌خواهد اولين برد خود را در حضور تماشاگرانش به دست بياورد. نبرد اين دو تيم براي صدرنشيني است. فجر اگر بتواند چهارمين برد متوالي‌اش را به دست بياورد صدرنشين مي‌ماند. شاگردان باانگيزه ياوري بعيد است براي مساوي بازي کنند درست مثل ملوان، تيمي که برخلاف فصل گذشته مشکل مالي ندارد و بازيکنانش فقط و فقط به فوتبال فکر مي‌کنند.

* پيکان - گهر زاگرس؛  جدال 6 امتيازي در انتهاي جدول

گهر هفته گذشته با اشتباه کمک داور از رسيدن به اولين بردش مقابل پرسپوليس محروم شد و فردا بايد به مصاف يک تيم ديگر تهراني برود. قطعا برابر پيکان هم هواداران گهر حضور پرشماري در ورزشگاه خواهند داشت و اين تيم در تهران احساس غربت نخواهد کرد. بعيد است پيکان بتواند به اندازه گهر تماشاگر به ورزشگاه بياورد.

از نظر شرايط جدول دو تيم شرايط بدي دارند و با يک امتياز در قعر جدول هستند و به همين دليل است که تارتار سرمربي گهر مي‌گويد اين بازي 6 امتيازي است. ويسي اگر نتواند در اين بازي خانگي پيروز شود جايگاهش در پيکان به خطر مي‌افتد. اين دو تيم يک امتيازي براي فرار از انتهاي جدول تلاش مي‌کنند و هر دو برد مي‌خواهند. مساوي به درد هيچ کدام نمي‌خورد.

*راه آهن - تراکتورسازي تبريز؛ مربي پرتغالي روي لبه تيغ؟

راه آهن هفته گذشته با اشتباه داوري سه امتياز را در اصفهان از دست داد و مقابل سپاهان متوقف شد اما در آن سوي ميدان تراکتورسازي با اشتباه مسلم داور به برد رسيد تا اين دو تيم در رده‌هاي هفتم و هشتم جدول قرار بگيرند. علي دايي مقابل يک مربي پرتغالي قرار مي‌گيرد که هفته گذشته مسئولان باشگاه تراکتورسازي گفتند با او رودربايستي نداريم و اگر نتواند به تيم کمک کند عذرش را مي‌خواهيم. اين مسئله نشان دهنده آن است که جايگاه توني اوليويرا در تراکتورسازي محکم نيست. بنابراين اگر دايي تراکتورسازي را شکست دهد ممکن است اوليويرا يک قدم ديگر به در خروجي باشگاه تراکتورسازي نزديک شود. در اين بازي تراکتورسازي در عمل ميزبان است و راه آهن فقط اسم ميزباني را يدک مي‌کشد.

*ذوب آهن - سپاهان؛ دربي نصف جهاني‌ها

دربي اصفهان اين بار حال و هوايي متفاوت دارد. ذوب آهن بدون برد و امتياز در انتهاي جدول است ولي سپاهان همچنان در قد و قواره يک مدعي ظاهر شده است. با اين حال در دربي‌ها تيمي که بهتر است لزوما برنده است به ويژه اينکه ذوب آهن ديگر چيزي براي از دست دادن ندارد و کربکندي و شاگردانش به دنبال اولين برد در ليگ هستند. اتفاقي که اگر رخ دهد باعث خوشحالي ديگر تيم‌هاي مدعي مثل استقلال و پرسپوليس مي‌شود. در اين دربي چند بازيکن هم جابه جا شده‌اند فرشيد طالبي و محمد باقر صادقي مدافع و دروازه‌بان فصل گذشته ذوب آهن در اين فصل براي سپاهان بازي مي‌کنند. در صورت پيروزي سپاهان،‌ تيره روز‌ي‌هاي همشهري‌اش بيشتر شود.

* مس کرمان - استقلال؛ کهکشان آبي در کوير پر حاشيه

مس کرمان دومين تيم بدون امتياز ليگ برتر است. اين تيم که بازيکنان خوبي جذب کرده هنوز نتوانسته امتيازي دشت کند. ضمن اينکه حاشيه‌ها در اين باشگاه کرماني بيداد مي‌کند و هر روز خبري از درگيري ليدرها با بازيکنان منتشر مي‌شود. حتي در محافل غير رسمي عنوان شده که ديدار با استقلال آخرين شانس قاسمپور است و اگر نتواند در اين بازي پيروز شود کنار گذاشته مي‌شود، اگر چه مسئولان مس اين موضوع را تاييد نکرده‌اند و قاسمپور هم مي‌گويد اولتيماتومي به او داده نشده است. با اين حال در کرمان از پرويز مظلومي، مجيد جلالي و لوکا بوناچيچ به عنوان گزينه‌هاي جانشيني قاسمپور اسم برده مي‌شود.  بايد ديد امير قلعه‌نويي با پيروزي برابر مس کمک بزرگي به بازگشت پرويز مظلومي سرمربي فصل قبل استقلال به ليگ برتر مي‌کند يا نه؟ ستارگان کهکشاني آبي در کوير براي رسيدن به رتبه‌هاي بالاتر تلاش مي‌کنند ولي کار راحتي ندارند.

برنامه کامل هفته چهارم به شرح زير است:

*يکشنبه 15/5/91- ساعت 22:30

پرسپوليس - صباي قم-  ورزشگاه آزادي

*دوشنبه 16/5/91- ساعت22

سايپا - داماش- ورزشگاه انقلاب کرج

نفت آبادان - نفت تهران- ورزشگاه تختي آبادان

آلومينيوم هرمزگان - فولاد خوزستان- ورزشگاه خليج فارس

ملوان - فجرسپاسي - ورزشگاه تختي انزلي

پيکان - گهر درود - ورزشگاه دستگردي تهران

راه آهن - تراکتورسازي- ورزشگاه تختي تهران

ذوب آهن - سپاهان- فولادشهر اصفهان

ساعت 22:30

مس کرمان - استقلال- ورزشگاه باهنر کرمان

محمد بازدید : 76 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

نتايج ديدارهاي دوستانه باشگاهي فوتبال

تيم‌هاي بزرگ در ادامه آماده‌سازي خود براي آغاز ليگ ديدارهاي دوستانه‌اي را با پيروزي پشت سر گذاشتند و قهرمان اروپا مقابل تيمي گمنام شکست خورد.

بارسلونا که براي برگزاري ديدار دوستانه برابر پاري سن ژرمن به فرانسه سفر کرده بود توانست ميزبان خود را در ضربات پنالتي شکست دهد.

اين ديدار در وقت‌هاي عادي با تساوي 2 بر 2 به پايان رسيد. رافينيا در دقيقه 6 و ليونل مسي در دقيقه 54 از روي نقطه پنالتي گل‌هاي بارسلونا را وارد دروازه پي اس جي کردند. در ادامه ديدار و دقيقه 60 زلاتان ايبراهيموويچ نيز پنالتي خود را تبديل به گل کرد تا اختلاف کمتر شود. 8 دقيقه مانده به پايان اين پيکار کامارا گل تساوي را به ثمر رساند تا برنده اين ديدار دوستانه در ضربات پنالتي مشخص شود.

براي بارسلونا ليونل مسي، ژاوي، فابرگاس و پيکه گل زندند.

تنها زننده گل پاري سن ژرمن در پنالتي‌ها نيز آرماند بود.

نتيجه ساير ديدارها به شرح زير است:

*ميلان 3 - المپيا صفر

روبينيو 24، آنتونيو نوچرينو 37 و 44

*يوونتوس 2 - مالاگا صفر

الساندرو ماتري 3 و 52

*ولفسبورگ صفر - منچسترسيتي 2

سرخيو آگوئرو 40، يحيي توره 56

*برايتون 3 - چلسي يک

ويسنته 37، بارنس 44، کرافتس 86 براي برايتون

فرانک لمپارد 35 براي چلسي

*ليل يک - رن صفر

رو 18 (پنالتي)

*نيس صفر - فولام 4

ملادن پتريچ 18، کاچانيکليچ 45، ديارا 65، مسکا 80

*ارکولس صفر - اوساسونا يک

نينو 26

محمد بازدید : 93 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

برنامه کامل مسابقات نمايندگان کشتي ايران

رقابتهاي کشتي المپيک 2012 لندن روزهاي 15 تا 22 مرداد ماه در سالن اکسل شهر لندن برگزار مي شود.

به نقل از روابط عمومي فدراسيون کشتي، برنامه رقابتهاي کشتي المپيک 2012 لندن به شرح زير است:

شنبه 14 مرداد ماه:

ساعت 16 تا 16:30 : وزن کشي اوزان 55 و 74 کيلوگرم فرنگي

يکشنبه 15 مرداد ماه:

ساعت 13 تا 15:45 : مسابقات مقدماتي اوزان 55 و 74 کيلوگرم کشتي فرنگي(حميد سوريان نماينده ايران)

ساعت 16 تا 16:30: وزن کشي اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي فرنگي

ساعت 17:45 تا 20:15: مرحله رده بندي و فينال وزنهاي 55 و 74 کيلوگرم کشتي فرنگي

دو شنبه 16 مرداد ماه:

ساعت 13 تا 15:45: مسابقات مقدماتي اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي فرنگي(اميد نوروزي، حبيب اله اخلاقي و بشيرباباجان زاده)

ساعت 16 تا 16:30: وزن کشي اوزان 66 و 96 کيلوگرم کشتي فرنگي

ساعت 17:45 تا 20:15: مسابقات رده بندي و فينال وزنهاي 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي فرنگي

سه شنبه 17 مرداد ماه:

ساعت 13 تا 15:45: مسابقات مقدماتي اوزان 66 و 96 کيلوگرم کشتي فرنگي(سعيد عبدولي و قاسم رضايي)

ساعت 17:45 تا 20:15: مسابقات رده بندي و فينال اوزان 66 و 96 کيلوگرم کشتي فرنگي

پنجشنبه 19 مرداد ماه:

ساعت 16 تا 16:30: وزن کشي اوزان 55 و 74 کيلوگرم کشتي آزاد

جمعه 20 مرداد ماه:

ساعت 13 تا 15:45: مسابقات مقدماتي اوزان 55 و 74 کيلوگرم کشتي آزاد(حسن رحيمي، صادق گودرزي)

ساعت 16 تا 16:30: وزن کشي اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي آزاد

ساعت 17:45تا 20:15: مسابقات رده بندي و فينال وزنهاي 55 و 74 کيلوگرم کشتي آزاد

شنبه 21 مرداد ماه:

ساعت 13 تا 15:45: مسابقات مقدماتي اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي آزاد(مسعود اسماعيل پور، احسان لشگري و کميل قاسمي)

ساعت 16 تا 16:30: وزن کشي اوزان 66 و 96 کيلوگرم کشتي آزاد

ساعت 17:45 تا 20:15: مسابقات رده بندي و فينال اوزان 60، 84 و 120 کيلوگرم کشتي آزاد

يکشنبه 22 مرداد ماه:

ساعت 8:30 تا 11:15: مسابقات مقدماتي اوزان 66 و 96 کيلوگرم(مهدي تقوي و رضا يزداني)

ساعت 12:45 تا 15:15: مسابقات فينال و رده بندي اوزان 66 و 96 کيلوگرم کشتي آزاد

ساعت برگزاري مسابقات به وقت لندن مشخص شده است. تفاوت ساعت تهران با لندن 3:30 دقيقه است به صورتي که ساعت 13 به وقت لندن، 16:30 به وقت تهران است.

محمد بازدید : 71 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

صعود احسان روزبهاني به يک چهارم نهايي

بوکسور وزن 81 - کيلوگرم تيم ملي ايران با برتري مقابل حريف ترکيه اي به مرحله يک چهارم نهايي صعود کرد.

احسان روزبهاني بوکسور وزن 81 - کيلوگرم تيم ملي ايران در دومين بازي خود به مصاف "بهرام مظفر" بوکسور تيم ملي ترکيه رفت که در راند اول با نتيجه 5 بر 4 حريفش را شکست داد. وي در راند دوم با نتيجه  4بر 5 بازي را واگذار کرد.

روزبهاني در راند سوم با نتيجه 9 بر 3 پيروز شد و در مجموع  18 بر 12  پيروز شد تا به مرحله يک چهارم نهايي صعود کند.

روزبهاني در نخستين بازي خود به مصاف بوکسور تيم ملي کلمبيا رفت و با نتيجه 16 بر 12 وي را شکست داد و به دور دوم راه يافت. همچنين بازي بعدي او با حريف سرسخت خود "نيازيمبتوف" از قزاقستان روز چهارشنبه ساعت 23 به وقت انگليس برگزار خواهد شد.

محمد بازدید : 88 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

ليگ برتر جام خليج فارس  
  تيم بازيها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتياز
1 فجر سپاسي 3 3 0 0 8 2 6 9
2 سپاهان 3 2 1 0 6 3 3 7
3 ملوان 3 2 1 0 6 3 3 7
4 صباي قم 3 2 0 1 7 4 3 6
5 استقلال 3 2 0 1 3 2 1 6
6 داماش گيلان 3 1 2 0 6 4 2 5
7 راه آهن 3 1 2 0 6 4 2 5
8 تراکتورسازي 3 1 2 0 3 2 1 5
9 نفت تهران 3 1 2 0 2 1 1 5
10 پرسپوليس 3 1 1 1 4 4 0 4
11 فولاد 3 1 1 1 4 4 0 4
12 سايپا 3 1 1 1 2 3 1- 4
13 آلومينيوم 3 0 2 1 0 1 1- 2
14 نفت آبادان 3 0 1 2 2 5 3- 1
15 گهر زاگرس 3 0 1 2 2 5 3- 1
16 پيکان 3 0 1 2 4 10 6- 1
17 مس 3 0 0 3 1 4 3- 0
18 ذوب آهن 3 0 0 3 1 6 5- 0
محمد بازدید : 92 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

Leage Spania 1 نخستين گل شجاعي براي اوساسونا  پرسپولییس اف سی : مسعود شجاعی بازیکن ایرانی تیم اوساسونا پس از رفع آسیب دیدگی برای نخستین بار برای تیمش گلزنی کرد.

تیم فوتبال اوساسونا در ادامه دیدارهای پیش فصل لالیگا پنج شنبه شب به مصاف تیم گرونیگن هلند رفت و در پایان با نتیجه دو بر دو برابر این تیم به تساوی دست یافت. در این بازی مسعود شجاعی بازیکن ایرانی اوساسونا در دقیقه ۴۲ پس از آنکه ضربه پنالتی اش توسط دروازه بان حریف دفع شد، در برگشت دروازه تیم گرونیگن را باز کرد تا پس از رفع آسیب دیدگی نخستین گلش را برای این تیم اسپانیایی به ثمر برساند. دیوید تیمور در دقیقه ۵۱ دیگر گل اوساسونا را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه گرونیگن هلند کرد.

محمد بازدید : 86 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

Leauge 1 اسامی محرومان هفته چهارم لیگ برتر اعلام شدپرسپولیس اف سی : اسامی محرومان هفته چهارم لیگ برتر؛

پرسپولیس: مهرداد پولادی

مس کرمان: استون باتس

فجرسپاسی: محمد مهدی نظری

صبای قم: مجید هوتن، مسعود حق‌جو، یحیی گل‌محمدی( سرمربی – ۲ جلسه رای انضباطی)

گهر زاگرس: هادی رکابی، مهدی تارتار( سرمربی)

نفت تهران: منصور ابراهیم‌زاده( سرمربی)

trans اسامی محرومان هفته چهارم لیگ برتر اعلام شد

محمد بازدید : 79 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

محمدپور به عنوان پنجم المپيک رسيد

وزنه‌بردار دسته 94 کيلويي کشورمان در حرکات دوضرب وزنه 219 کيلوگرم را مهار کرد و با مجموع 402 کيلوگرم به عنوان پنجم المپيک رسيد.

رقابت‌هاي وزنه‌برداري المپيک 2012 لندن در دسته 94 کيلوگرم امشب با حضور نماينده کشورمان سعيد محمدپور، نفر سوم جهان در رقابت‌هاي جهاني 2011 پاريس و 8 وزنه‌بردار ديگر در اين دسته آغاز شد.

محمدپور در حرکات يکضرب کار با انتخاب وزنه 177 کيلويي آغاز کرد که در مهار آن موفق بود. در ادامه کار را با مهار وزنه 180 کيلويي در حرکت دوم پيگيري کرد. محمدپور در انتخاب سوم خود وزنه 183 کيلويي را هم مهار کرد تا به اين ترتيب با کسب عنوان چهارمي در حرکات يکضرب به کار خود خاتمه دهد.

محمدپور در مسابقات قهرماني جهان 2011 پاريس نيز با مهار وزنه 181 کيلوگرمي با قرار گرفتن در جايگاه چهارم حرکان يکضرب به کار خود پايان داده بود. وي در همين رقابت‌ها در حالي به عنوان سومي جهان رسيد که در دوضرب وزنه 221 کيلويي را مهار کرد و در مجموع به 402 کيلو رسيد.

در ادامه رقابت‌ها و در حرکات دوضرب نماينده ايران با مهار وزنه 219 کيلويي کار خود را آغاز کرد. محمدپور براي حرکت دوم خود در مهار وزنه 224 کيلويي ناکام بود تا براي بار سوم نيز همين وزنه را امتحان کند. وي براي حرکت سوم وزنه 226 را انتخاب کرد که باز هم ناکام ماند تا با مجموع 402 کيلو به کار خود خاتمه دهد.

طلوتي با شکست برابر حريف قزاق حذف شد

بوکسور وزن 64 - کيلوگرم تيم ملي ايران با شکست مقابل حريف قزاقستاني خود از صعود به مرحله بعد باز ماند.

مهدي طلوتي بوکسور وزن 64- کيلوگرم تيم ملي ايران امروز(شنبه)در دومين بازي خود به مصاف "دانيار يلوسي‌نف"بوکسور تيم ملي قزاقستان رفت که در راند اول با نتيجه  5 بر 2 بازي را واگذار کرد. وي در راند دوم با نتيجه 7 بر 3 شکست خورد و در راند سوم نيز با نتيجه 7 بر 5 شکست خورد و در مجموع 19 بر 10 شکست را پذيرا شد تا از دور مسابقات حذف شود

طلوتي در نخستين بازي خود "آلونسو" بوکسور تيم ملي اسپانيا را با نتيجه 16بر 12 شکست داد و به دور دوم راه يافت.

درخشش سوريان وپايان ناکامي فرنگي کاران

نايب رئيس فدراسيون کشتي در آستانه رقابت‌هاي کشتي بازي‌هاي المپيک 2012 لندن گفت: کشتي فرنگي ايران مي‌تواند با تکيه بر پتانسيل و توانمندي کنوني خود به چهار دهه ناکامي در المپيک خاتمه دهد.

حسن رنگرز در ادامه اين مطلب اظهار داشت: حميد سوريان فردا يکشنبه به عنوان نخستين کشتي گير ايران به ميدان مي‌رود که مطمئنا عملکرد موفقيت آميز او تبعات مثبتي را براي کشتي ما به همراه خواهد داشت. او نابغه‌اي است که مدال خوشرنگ المپيک را در ويترين افتخارات خود کم دارد و با توجه به تجربه بالايي که دارد مي‌توان به کسب مدال او در المپيک لندن بسيار اميدوار بود.

وي تصريح کرد: محمد بنا طي سال‌هاي گذشته زحمات زيادي براي کشتي فرنگي کشيده و تيم خوبي براي حضور در المپيک لندن ساخته و پرداخته کرده و به دفعات شايستگي خود را ثابت کرده است. ضمن اينکه ما در اکثر اوزان شايستگي کسب مدال داريم، چراکه با توجه به نمودار کيفي يک سال گذشته، همچنان شاهد رشد مطلوب کشتي فرنگي هستيم. رسول خادم هم با توانايي و تجارب ارزشمند خود در کشتي آزاد، تحول خوبي در اين رشته ايجاد کرده و تيم خوبي را مهياي المپيک کرده است.

نايب رئيس فدراسيون کشتي گفت: در اين مقطه حساس، کنترل وزن و ارتقاي توان روحي رواني کشتي گيران در دستور کادر فني قرار دارد که البته شرايط روحي و جسمي تمامي ملي پوشان بسيار اميدوارکننده و مطلوب است.

رنگرز در خاتمه با اشاره به برخي اعمال نفوذها در مسابقات المپيک اظهار داشت: کيفيت مسابقات المپيک بسيار بالاست که البته باز هم ممکن است داوران تحت تاثير برخي رقبا به ضرر ما عمل کنند. در نتيجه ما کشتي گيران خود را براي بدترين شرايط نيز مهيا کرده‌ايم.

حميد سوريان عصر امروز شنبه با حضور در مراسم وزن کشي رقابت‌هاي کشتي فرنگي بازي‌هاي المپيک 2012 لندن به روي باسکول مي‌رود تا از ظهر فردا رودرروي حريفان خود قرار گيرد.

محمد بازدید : 72 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

شانس مدال نصيرشلال زياد شد

از اردوي تيم وزنه‌برداري روسيه خبر مي‌رسد که دو ملي‌پوش دسته 105 کيلوگرم اين کشور به بهانه مصدوميت در مسابقه‌ها شرکت نخواهند کرد.

حاجي مراد آکايف و ديمتري کلوکوف دو ملي‌پوش دسته 105 کيلوگرم وزنه‌برداري روسيه که قرار بود در مسابقه‌هاي فردا مدعي کسب مدال باشند، به نظر مي‌رسد به بهانه مصدوميت در المپيک شرکت نخواهند کرد که اگر وضعيت اين گونه پيش رود شانس نواب نصيرشلال، ملي‌پوش دسته 105 کيلوگرم براي کسب مدال بسيار زياد خواهد شد.

البته به نظر نمي‌رسد که اين دو وزنه‌بردار روس مصدوم باشند و شايد اتفاقات ديگري در پشت صحنه رخ داده است. بايد تا فردا منتظر ماند و ديد که اين شايعه که بسيار قوي است، تا چه حد صحت خواهد داشت.

همچنين در مسابقه‌هاي دسته 94 کيلوگرم که تا دقايقي ديگر آغاز مي‌شود آرتن ايوانف از اوکراين که او هم مدعي کسب مدال بود، به دليل نامعلومي در وزن‌کشي شرکت نکرده و مسابقه نخواهد داد.

تا 15 دقيقه ديگر سعيد محمدپور در دسته 94 کيلوگرم المپيک وزنه خواهد زد.

محمد بازدید : 56 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)
مدال های کسب شده المپیک 2012 تا کنون

آخرین بروزرسانی : 27 ثانیه قبل
مجموع
1 آمریکا  26 11 14 51
2 چین  25 16 12 53
3 بریتانیا  11 7 8 26
4 کره جنوبی  9 3 5 17
5 فرانسه  8 6 8 22
6 آلمان  5 9 6 20
7 ایتالیا  5 5 3 13
8 قزاقستان  5 0 0 5
9 کره شمالی  4 0 1 5
10 روسیه  3 15 9 27
11 هلند  3 1 4 8
12 آفریقای‌جنوبی  3 1 0 4
13 نیوزلند  3 0 4 7
14 ژاپن  2 10 12 24
15 کوبا  2 2 1 5
16 مجارستان  2 1 2 5
17 لهستان  2 1 1 4
18 اکراین  2 0 4 6
19 استرالیا  1 11 7 19
20 رومانی  1 4 2 7
21 کانادا  1 3 6 10
22 بلاروس  1 2 3 6
23 دانمارک  1 2 2 5
24 چک  1 2 1 4
25 برزیل  1 1 4 6
26 کرواسی  1 1 0 2
27 اسلونی  1 0 2 3
28 اتیوپی  1 0 0 1
28 گرجستان  1 0 0 1
28 لیتوانی  1 0 0 1
28 سوئیس  1 0 0 1
28 ونزوئلا  1 0 0 1
33 مکزیک  0 3 1 4
34 سوئد  0 3 0 3
35 کلمبیا  0 2 1 3
35 اسپانیا  0 2 1 3
37 اسلواکی  0 1 3 4
38 هند  0 1 2 3
39 بلژیک  0 1 1 2
39 اندونزی  0 1 1 2
39 کنیا  0 1 1 2
39 مغولستان  0 1 1 2
39 نروژ  0 1 1 2
39 صربستان  0 1 1 2
45 مصر  0 1 0 1
45 Guatemala  0 1 0 1
45 تایلند  0 1 0 1
45 چین تایپه  0 1 0 1
49 یونان  0 0 2 2
49 مولدووا  0 0 2 2
51 آذربایجان  0 0 1 1
51 هنگ کنگ  0 0 1 1
51 ایران  0 0 1 1
51 قطر  0 0 1 1
51 سنگاپور  0 0 1 1
51 تونس  0 0 1 1
51 ازبکستان
محمد بازدید : 66 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

محمدپور به عنوان پنجم المپيک رسيد

وزنه‌بردار دسته 94 کيلويي کشورمان در حرکات دوضرب وزنه 219 کيلوگرم را مهار کرد و با مجموع 402 کيلوگرم به عنوان پنجم المپيک رسيد.

رقابت‌هاي وزنه‌برداري المپيک 2012 لندن در دسته 94 کيلوگرم امشب با حضور نماينده کشورمان سعيد محمدپور، نفر سوم جهان در رقابت‌هاي جهاني 2011 پاريس و 8 وزنه‌بردار ديگر در اين دسته آغاز شد.

محمدپور در حرکات يکضرب کار با انتخاب وزنه 177 کيلويي آغاز کرد که در مهار آن موفق بود. در ادامه کار را با مهار وزنه 180 کيلويي در حرکت دوم پيگيري کرد. محمدپور در انتخاب سوم خود وزنه 183 کيلويي را هم مهار کرد تا به اين ترتيب با کسب عنوان چهارمي در حرکات يکضرب به کار خود خاتمه دهد.

محمدپور در مسابقات قهرماني جهان 2011 پاريس نيز با مهار وزنه 181 کيلوگرمي با قرار گرفتن در جايگاه چهارم حرکان يکضرب به کار خود پايان داده بود. وي در همين رقابت‌ها در حالي به عنوان سومي جهان رسيد که در دوضرب وزنه 221 کيلويي را مهار کرد و در مجموع به 402 کيلو رسيد.

در ادامه رقابت‌ها و در حرکات دوضرب نماينده ايران با مهار وزنه 219 کيلويي کار خود را آغاز کرد. محمدپور براي حرکت دوم خود در مهار وزنه 224 کيلويي ناکام بود تا براي بار سوم نيز همين وزنه را امتحان کند. وي براي حرکت سوم وزنه 226 را انتخاب کرد که باز هم ناکام ماند تا با مجموع 402 کيلو به کار خود خاتمه دهد.

محمد بازدید : 63 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

احمدي و جام‌بزرگ از صعود به فينال بازماندند

تيراندازان کشورمان از صعود به فينال تفنگ سه وضعيت 50 متر زنان المپيک 2012 لندن بازماندند.

رقابت‌هاي روز هشتم المپيک 2012 لندن با برگزاري رقابت‌هاي تفنگ سه وضعيت 50 متر زنان آغاز شد.

به گزارش فارس در اين رشته الهه احمدي و مه‌لقا جام‌بزرگ، دو تيرانداز کشورمان به مصاف 44 تيرانداز ديگر رفتند که در نهايت جام بزرگ با 581 امتياز در رده چهاردهم و الهه احمدي با 567 امتياز در رده چهل و سوم جدول مقدماتي قرار گرفتند و از صعود به فينال اين رشته بازماندند.

در جدول مقدماتي 8 نفر برتر راهي فينال شدند.

احمدي در تفنگ 10 متر بادي المپيک 2012 لندن که هفته گذشته برگزار شد، پس از صعود به فينال، عنوان ششمي المپيک را از آن خود کرد و جام بزرگ نيز در اين رشته چهل‌وسوم شده بود. به اين ترتيب کار تيراندازان زن ايران در المپيک به پايان رسيد.

فردا ابراهيم برخورداري در رشته تپانچه 50 متر مردان از ساعت 12:30 به مصاف حريفانش مي‌رود.

محمد بازدید : 76 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

هاشمي در 400 متر چهل و سوم شد

'سجاد هاشمي آهنگري' نماينده دووميداني ايران در ماده دوي 400 متر بازي هاي المپيک 2012 لندن در بين 47 ورزشکار به عنوان 43 المپيک اکتفا کرد.

با پايان مسابقات گروه هاي حاضر در راند اول مسابقات دوي 400 متر، سجاد هاشمي در اين جايگاه قرار گرفت.

به گزارش ايرنا ،پنج ورزشکار نيز در زمان برگزاري مسابقات اين ماده مصدوم شدند که بزرگترين آنان ''لاشان'' آمريکايي قهرمان جهان و المپيک بود که در گروه سجاد هاشمي آهنگري قرار داشت و در ادامه مسابقه به دليل کشيدگي پا، ديگر ادامه نداد.

سجاد هاشمي آهنگري، دوي 400 متر را در مدت زمان 47 ثانيه و 75 صدم ثانيه طي کرد و در گروه ششم راند اول در بين شش نفر پنجم شد.

وي، سال گذشته در مسابقات دووميداني قهرماني ارتش هاي جهان با ثبت زمان 45 ثانيه و 81 صدم ثانيه ضمن کسب جواز المپيک، نخستين دونده سرعتي ايران نام گرفت که دوي 400 متر را زير 46 ثانيه دويده است.

بهترين رکورد فصلي هاشمي نيز 46 ثانيه و 31 صدم ثانيه بود که در مسابقات ستارگان آسيا در قزاقستان بدست آمد.

نتيجه بدست آمده هاشمي در المپيک، يک ثانيه ضعيف تر از آخرين مسابقه وي در قزاقستان بوده است که نشانگر عملکرد ضعيف اين دونده کشورمان در المپيک است.

محمد بازدید : 68 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

عباسي به مقام بيست و چهارم اکتفا کرد

روئينگ سوار المپيکي ايران با قرار گرفتن در رده‌ي بيست و چهارم به کار خود در رقابت‌هاي المپيک لندن پايان داد.

سولماز عباسي که به فينال D رقابت‌هاي روئينگ سنگين‌وزن انفرادي زنان المپيک راه يافته بود براي ايستادن در يکي از رده‌هاي نوزدهم تا بيست و چهارم با حريفان رقابت کرد و در پايان با ثبت زمان 8:57:98 در گروه خود ششم شد و در مجموع در رده‌ي 24 ايستاد.

به گزارش ايسنا در گروه وي شش پاروزن از ژاپن، آرژانتين، کره جنوبي‌، مکزيک و پاراگوئه حضور داشتند که ورزشکاران کره جنوبي، پاراگوئه و آرژانتين جنوبي به ترتيب اول تا سوم شدند.

در المپيک 2008 پکن، هما حسيني نماينده روئينگ و پرچم‌دار ايران بود که به مقام 26 رسيد.

محمد بازدید : 75 یکشنبه 15 مرداد 1391 نظرات (0)

کيانوش رستمي به مدال برنز المپيک رسيد

وزنه بردار دسته‌85 کيلوگرم ايران که در رقابت‌هاي يکضرب با رکورد 171 کيلوگرم پنجم شده بود، در حرکت دوضرب خوش درخشيد و با مهار وزنه 209 کيلوگرم به نشان برنز رسيد.

با آغاز رقابت‌هاي وزنه برداري دسته 85 کيلو امشب دو نماينده ايران به مصاف 8 وزنه بردار ديگر در گروه A رفتند.

در همان ابتداي کار و در حرکات يکضرب سهراب مرادي 3 بار در مهار وزنه 166 کيلويي رقابت‌ها ناکام ماند و از دور رقابت‌ها کنار رفت. وي از مصدوميت کشاله پا رنج مي برد.

وي در سال 2012 و در رقابت‌هاي قهرماني آسيا کره جنوبي با رکورد مجموع 388 کيلوگرم (172 در يکضرب و 216 کيلوگرم) قهرمان شده بود.

در ادامه اين رقابت کيانوش رستمي ديگر وزنه بردار دسته 85 کيلويي کشورمان در انتخاب اول خود وزنه 171 کيلويي را بالاي سر برد. وي در ادامه وزنه 174 کيلويي را انتخاب کرد اما اين بار مقابل اين وزنه ناکام بود. رستمي بلافاصله براي بلند کردن اين وزنه وارد شد که دوباره در مهار آن ناکام ماند تا به اين ترتيب در حرکات يکضرب با 171 کيلو به کار خود خاتمه دهد. وي در اين دسته پنجم شد.

در حرکات يکضرب لو از چين با مهار وزنه 178 کيلويي اول شد و وزنه‌برداران روسيه و لهستان دوم و سوم شدند. اين وزنه بردار در حرکات دوضرب 3 بار در مهار وزنه 205 کيلويي ناکام بود تا از دور رقابت‌ها حذف شود.

در ادامه و در حرکات دوضرب رستمي کار خود را با مهار موفق وزنه 209 کيلويي آغاز کرد تا با توجه به حذف وزنه بردار چيني، اميد براي کسب مدال توسط کيانوش به کاروان وزنه برداري کشورمان بيشتر شود، اما براي دومين حرکت خود وزنه 214 کيلويي را انداخت تا کار به حرکت سوم بکشد.

در حرکت سوم نيز رستمي باز هم ناموفق بود تا با مجموع 380 کيلو پس از وزنه برداران لهستان و روسيه سوم شود.

در رقابت‌هاي قهرماني جهان پاريس 2011 به رکورد جهان حمله‌اي ناموفق را تجربه کرده بود.

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آرشیو
    london

perspolis

esteghlal

sepahan

zob ahan

sipa

damash

saba

traktor

foolad

آمار سایت
  • کل مطالب : 29
  • کل نظرات : 0
  • افراد آنلاین : 1
  • تعداد اعضا : 42
  • آی پی امروز : 1
  • آی پی دیروز : 0
  • بازدید امروز : 3
  • باردید دیروز : 1
  • گوگل امروز : 0
  • گوگل دیروز : 0
  • بازدید هفته : 6
  • بازدید ماه : 27
  • بازدید سال : 181
  • بازدید کلی : 9,106
  • اخبار المپیک
  • روئينگ سواران کشورمان به ميهن باز مي گردند

• برنامه يک چهارم نهايي واترپلو زنان

• فرنگي کاران ايران در المپيک 2012 لندن (ويدئو)

• متروي لندن رکورد زد

• ميزبان و يک روز بياد ماندني در المپيک

• مصدوميت قاسم رضايي برطرف شد

• بعيد است که دوباره تيم بريتانيا به رقابت بپردازد

• فلپس هجدهمين طلاي المپيک را هم گرفت

• باباجان‌زاده: المپيک جاي شگفتي‌سازها است

• طلاي دوي 10هزار متر به دونده ميزبان رسيد

• صعود ژاپن، مکزيک، برزيل و کره‌ به نيمه نهايي

• باباجان‌زاده: آماده‌ام با قدرت مبارزه کنم

• مبارزه روزبهاني با نماينده ترکيه ديدني بود

• معرفي قهرمانان انفرادي و دوبل مردان

• مصاف آمريکا و چين در بسکتبال زنان

• نتايج مرحله نيمه نهايي تنيس دو نفره زنان

• ناطق نوري: مبارزه روزبهاني عالي بود

• نتايج رقابت‌هاي گروهي بسکتبال مردان

• بريتانيا مقابل کره جنوبي زانو زد

• انگليس قهرمان پرش طول شد

• نتايج رقابت‌هاي گروهي هندبال مردان

• رقابتهاي شمشير بازي بازيهاي المپيک 2012لندن

• طلاي صد متر زنان به دونده جامائيکايي رسيد

• انگليس قهرمان هفت‌گانه زنان شد

• صعود احسان روزبهاني به يک چهارم نهايي

• حرکت 2 ضرب دسته 94 وزنه برداري (ويدئو)

• حرکت 1 ضرب دسته 94 وزنه برداري(ويدئو)

• بي احترامي قزاق‌ها به محمدپور

• ايليا: شخصيتم براي کسب موفقيت تغيير کرد

• برنامه نمايندگان ايران در روز دهم

• رضازاده: محمدپور بهترين وزنه‌ها را زد

• باقري: از جنگندگي محمدپور لذت بردم

• محمدپور:شرمنده مردم شدم

• ايليا رکورد المپيک و جهان را شکست

• صعود دشوار برزيل به نيمه‌نهايي فوتبال المپيک

• محمدپور به عنوان پنجم المپيک رسيد

• برنامه کامل مسابقات نمايندگان کشتي ايران

• حاشيه مسابقات وزنه برداري المپيک